wtorek, 30 maja 2017

Lawendowa inspiracja       Nasza kolejna wspólna praca pachnie lawendą  … a to za sprawą uroczej, pobudzającej zmysł powonienia, lawendowej serwetki ze sklepiku:Marzena ozdobiła stare, metalowe pudełko po czekoladkach dając mu nowe, piękne życie.  Całość została pomalowana kilkakrotnie białą farbą dla „pewnego” efektu.  Na wieko pudełka przykleiła wycięte z beermaty  za pomocą wykrojników 2 ozdobne elementy, które pełnią  aż 3 funkcje: 

- zakrywają wytłoczoną w blaszce wieka  dużą kokardę
- tworzą efekt 3d
-  stanowią efektowną bazę dla lawendowego motywu.

Większy element z beermaty został pomalowany na lawendowo, mniejszy, wycentrowany na wieku na biało. W tą właśnie ramkę idealnie wpisał się wycięty motyw lawendy, który dodatkowo zdobią stempelki. Roślinny ornament  przytwierdzony na górze i dole wieka dopełnił całości.
Na bokach pudełka znalazł swoje miejsce szablonowy wzór w kolorze lawendowym, lekko przetarty papierem ściernym, a całość pracy została popstrykana czarnymi i białymi kropeczkami nadając jej „nieco starszego” charakteru. Delikatne muśnięcia patyną zmiękczyły i ociepliły pracę.Spod "pędzla" Kejti wyszedł cały komplet: przybornik, ołówek i notesik.

Pomalowany na biało przybornik, z dwóch stron został ozdobiony szablonowymi , lawendowymi kropkami i polakierowany na mat miękkim i miłym w dotyku soft touch"em. Na dwie pozostałe ścianki Kejti przykleiła wycięty motyw lawendy, popstrykała go kropeczkami i polakierowała błyszczącym lakierem.

Do wykonania notesika użyła papierów scrapkowych i serwetki. Na okładce znalazł się beżowy papier w białe kropki, na który przykleiła wycięte z tekturki koło pomalowane na biało i ozdobione serwetkowym motywem lawendy, oczywiście i tu pstrykane kropeczki musiały się znaleźć - Kejti nie byłaby sobą gdyby tego nie uczyniła... a poza tym, trzeba powiedzieć, że jest w tym mistrzynią :) a komplet tego wymagał :)
Lawendowy ozdobnik został polakierowany  na mat. W środku notesu Kejti umieściła stosowne do przewodniego motywu inspiracje: jak wykonać lawendowe mydełko, nalewkę itp.

Drewniany ołówek, ozdobiony motywem lawendy, polakierowany soft touch"em nie tylko stanowi niezbędny element kompletu, ale jest też wezwaniem dla nas ... może być dewizą życiową ... pamiętaj koleżanko, kolego ... ...
" daj upust swojej pasji "
Grażyna, za pomocą 3 serwetek i szablonu, ozdobiła komplet  podkładek  z pudełkiem w klimacie śródziemnomorskim.

Wszystkie elementy pomalowała na biało, po czym naniosła za pomocą szablonu damasceńskie wzorki w kolorze oliwki, ale nie tak dokładnie ... by sprawiały wrażenie nieco starych i wytartych, tudzież zamazanych. Na tak przygotowaną bazę przykleiła wydarty z serwetki motyw lawendy i turkusowego motyla przysiadającego na aromatyczny kwiat. Na pudełku dodatkowo umieściła napis "Lavendula". Podkładki na rogach mocno przypatynowała, środek nieco delikatniej, dzięki czemu praca nabrała "starszego" charakteru  i ciepła.

Całość została wylakierowana na błysk
Niedługo lawendy zakwitną :) , zachęcam Was do działania dewizą Kejti
" daj upust swojej pasji "

W naszych pracach wykorzystałyśmy następujące sklepikowe serwetki i papier do scrapbookingu :


Pozdrawiam Was serdecznie i upalnie !!!


6 komentarzy:

  1. Super, wszystkie prace jak zawsze piękne :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Miło, że zaglądacie do nas. Mam nadzieję, że prace zainspirują do wykonania Waszych lawendowych cudów :) pozdrawiam Marzena

    OdpowiedzUsuń
  3. Fantastyczne prace jak zawsze, bardzo mi się podobają - szczególnie to pierwsze pudełeczko :) Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń