poniedziałek, 8 maja 2017

Szkatułka na Chrzest Święty z koronką

Witajcie !!!

       Odcienie turkusu, błękitu, po prostu wszelkie niebieskości - to od długiego już czasu moje ulubione kolory :), z tego właśnie powodu do dzisiejszej inspiracji wybrałam piękną, turkusową serwetkę w białe kwiaty i stworzyłam szkatułkę na Chrzest Święty dla chłopca.

Duże ( by pomieściło wiele pamiątek ) , prostokątne pudełko pokryłam gesso a następnie pomalowałam na biało. Dlaczego gesso ? - nie tylko zwiększa przyczepność farb, ale i chroni w newralgicznych miejscach, takich jak sęki,  przed zażółceniem, a w przypadku tak czystej biało-niebieskiej pracy, uważam, że jest to konieczne.
Następnie, na bokach pudełka przykleiłam ozdobne pasy ze wspomnianej serwetki. Na wieko szkatułki przetransferowałam grafikę znalezioną w sieci, religijny symbol, gołębia , którego ujęłam w owalnej, ołówkowej ramce. Do tego celu świetnie się sprawdził owalny talerzyk na przystawki :).
Wylakierowałam pracę na błysk.
I teraz to, co lubię najbardziej... czyli koronki, koronki, koronki !!!.... :) Chwyciłam za białą konturówkę Amsterdam i otoczyłam ozdobne pasy z obu stron koronką i owal na wieku.


Do wykonania tej pracy ze sklepiku wykorzystałam serwetkę:


Dostępne są jeszcze w kolorach :Pozdrawiam serdecznie !!!

5 komentarzy:

  1. Wow! Jestem pod wrażeniem koronek, rysowanie ich konturówką musi być wyzwaniem. Pudełeczko jest śliczne :)

    OdpowiedzUsuń
  2. No i pięknie wyszło, ten gołąbek dodał charakteru i wyrazistości pudełku:)

    OdpowiedzUsuń