poniedziałek, 27 lutego 2017

Pudełko "Słodka chwila"

Witajcie :)

        Do mojej dzisiejszej inspiracji ze sklepiku serwetkowego wybrałam dwie piękne serwetki, a jakie, przekonacie się za chwilę :)

Postanowiłam uporządkować kuchenną półkę ze  słodkościami. Do tej pory budynie,  galaretki, śmietanki śnieżki, kisiele i słodkie chwile mieszkały "luźno" w szafce ... same dobrze wiecie co oznacza słowo luźno ... :) Poza tym, gdy chciałam przygotować jakiś deser nie były pod ręką.
Stworzyłam więc dla nich nowe mieszkanie adaptując do tego celu pudełko retro na płyty CD. 

Niezwykle wdzięczne jako tło są wszelkie serwetki w groszki, wybrałam zieloną serwetkę w białe groszki, pasującą kolorystycznie do mojej kuchni. Oklejone nią pudełko postarzyłam patyną i popstrykałam brązowymi kropkami. Wylakierowałam na idealnym mat , podkreślając tym jego "stary charakter". Boki pudełka ozdobiłam dodatkowo w ornament, używając do tego celu szablonu  i pasty strukturalnej, ornament również przyciemniłam patyną.
Chcąc podkreślić, że owo pudełko to mieszkanie dla słodkości a nie innych przypraw, na osobnej kwadratowej płytce umieściłam słodką babeczkę, delikatnie przypatynowalam brzegi , wylakierowałam na błysk - i przytwierdziłam płytkę do wnętrza pudełka. 

Zrobiło się na prawdę słodko ... :)

Metalowy, mocno spatynowany uchwyt przymocowany do frontowej ścianki dodał niezwykłego uroku całemu pudełku i dopełnił całości.

Takie pudełko z odpowiednią zawartością, to również wspaniały prezent imieninowy, urodzinowy czy świąteczny ...  zachęcam Was do działania :) i mam ogromną nadzieję, że znajdą się osoby, które zainspirowałam :)


W mojej pracy wykorzystałam ze sklepiku serwetkowego:Pozdrawiam seredcznie

2 komentarze:

  1. Bardzo ładne pudełko !
    Zapraszam do mnie na Candy :)
    http://grandmothermartha.blogspot.com/2017/03/zapraszam-na-wiosenne-candy.html
    I pozdrawiam ciepło !

    OdpowiedzUsuń